Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Hardware

späť
17.8.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

Šikovný box od Thermaltake.
Ak patríte k ľuďom, ktorých počítač nevydrží ani chvíľu v rovnakej zostave a najviac presúvaným komponentom je práve pevný disk, určite Vám príde vhod nový HDD box od spoločnosti Thermaltake.

 
Thermaltake Max4

Box, ktorý je možné umiestniť do prázdnej šachty určenej na optickú mechaniku nie je žiadnou vzácnosťou a ani žiadnym novým technologickým výdobytkom. Väčšinou sa však jedná o nevzhľadné plastové „škatule" v počítačovo bielej farbe. Thermaltake preto prišiel s naozaj štýlovou náhradou týchto strašiakov našich počítačov.

 

max4fronpanel.gif

Pevné telo z nehrdzavejúcej ocele, predný panel osadený ventilátorom a nezvyklý spôsob otvárania boxu sú len vymoženosti, ktoré upútajú na pohľad. Samozrejme, že vzhľad je dôležitý, ale ...

 

Max4 patentovaný konektorMax4 otváranieMax4 výsuvný mechanizmusMax4 Security Lock

... ale užívateľský komfort je to, čím je tento box tak trochu výnimočný. Už žiadne vyberanie celého šuplíka a prácne pripájanie a odpájanie káblov. Teraz stačí len potiahnuť a pevný disk Vám skočí takpovediac priamo do dlane.

 


 

Max 4 3,5" SATA HDD Rack je určený pre pevné disky s rozhraním S-ATA a je při ňom zaručená prenosová rýchlosť do 3 Gbps. Plne podporuje hot-swap a hot-plug disky takže práca ani s nimi nie je nijako obmedzovaná. Na inštaláciu disku do boxu nie s[ potrebn0 6iadne n8stroje, čo je zabezpečené patentovaným SATA konektorom. Výrobca garantuje až 50.000 pripojení a odpojení čo myslím nikto z nás nebude potrebovať a vlastne aj na preverenie tohoto faktu by bolo treba asi veľmi veľa trpezlivosti. Takže mu budem radšej veriť.

 


P/N N0023SN
Case Type 3.5" SATA HDD
Weight 470g
Dimension 42 x 149 x 184 mm 
Material Stainless & Plastic
Interface SATA to SATA
SATA compatibility SATA-II、SATA-I
Transfer rate 3Gbps
Power Source 1) 4 pin Molex power connector
2) FCC, CE
Accessories SATA & power management cable
Security keys
Screws
Manual


Cena zatiaľ nebola zverejnená, ale ak ju môžem porovnať s externými diskovými boxmi tak by nemala presiahnuť 2.000,- Sk s DPH. Po nevzhľadných a na prvý pohľad plastových boxoch na HDD je Max 4 určite spestrením a od výrobcu akým je Thermaltake poteší dvojnásobne. Dá sa totiž predpokladať, že kvalita bude hodná tejto značky.

 

Zdroj : Thermaltake


Peter Dávidik

príbuzné články


diskusia (1)Dátum predmet meno
01.09.2007 20:14 ventilator?najčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist