Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » PC hry

späť
7.8.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

… a zasa si raz dobre zastrieľame.
id Software pred niekoľkými dňami oznámila na Quakecon 2007 uvedenie svojej horúcej novinky „Rage". Streľba však nebude jediným, čo nám v tejto hre id Software poskytne. Chcete sa dozvedieť viac?

 

 

Pre tích, ktorím názov spoločnosti nič nehovorí alebo si práve teraz nevedia spomenúť pripomeniem, že z dielne id Software prišla na svet prvá ozajstná FPS (First-Person-Shooting - strieľačka v prvej osobe) hra, ktorá znamenala prelom v hernom priemysle. Wolfenstein 3D bol v tomto smere nesmelým začiatkom, po ktorom nasledoval obrovský úspech dnes už legendárneho DOOMa. DOOM sme hrávali prakticky všetci. Krvavé boli noci a krvavé boli aj naše oči, keď po víťazstve nad vesmírnymi príšerami sme museli znovu zasadnúť do školských lavíc a pretrpieť tam ďalší nudný deň s prísľubom novej invázie po skončení vyučovania.

 

 

Dnes id Software, po úspešnom pokračovaní FPS v podobe Quake, prichádza dúfajme s rovnako pútavým titulom „Rage". V nej budeme musieť vybojovať nejednu bitku proti tyranskej vláde v post apokalyptickom svete. Aby však okrem hektolitrov krvi id Software priniesla aj ničo nové, pokúsila sa do „Rage" vniesť aj trochu súťaživého ducha v podobe terénnych pretekov. Na to, aby ste mohli v pretekoch vyhrať budete tiež musieť svoj „stroj" vylepšovať a udržiavať v chode. „Rage" tak v sebe spája rôzne žánre, ktoré sme doteraz boli zvyknutí hrávať skôr oddelene.

 

 

„Je to tak trochu klasický príbeh, v ktorom prichádzate Vy ako outsider a pokúšate sa zmeniť chod vecí k lepšiemu." povedal v interview Todd Hollenshead - výkonný riaditeľ id Software.

rage-1.jpgrage-2.jpgrage-3.jpgrage-4.jpgrage-5.jpgrage-6.jpgrage-7.jpgrage-8.jpgrage-9.jpgrage-10.jpg

V „Rage" je použitý nový grafický engine „Tech 5", ktorý má napomôcť k lepšiemu a najmä ľahšiemu vývoju nových hier, postáv a príbehov. Zachovaná bola však aj doterajšia pýcha Johna Carmack-a (zakladateľ id Software) a to ľahká portabilita medzi rôznymi systémami. Preto sa „Rage" objaví naraz hneď na niekoľkých platformách. Windows, MAC OS, XBOX 360 ako aj PlayStation 3 sú už istými víťazmi a hra sa na nich objaví zatiaľ v bližšie neurčenom termíne. Ostáva len dúfať, že sa id poponáhľa a stihne ešte tohoročný vianočný trh, aby sa tak Vianoce zasa raz stali sviatkom pokoja a mieru.

 

Zdroj : Reuters, ign.com, GameVideos.comPeter Dávidik


diskusia (0)Dátum predmet meno


najčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist