Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Hardware

späť
13.4.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

Viete ako rýchlo píšete?
Už dlhší čas som Vám neukázal žiadne z „užitočných" USB zariadení a keďže som narazil na jedno superužitočné, tak som jednoducho neodolal. Viete ako rýchlo píšete? Nie ?! Tak si to zistite!

 

Jednoduchý USB vynález Vám totiž prezradí Vašu rýchlosť, a možno Vám dokonca napovie koľko kláves ste stlačili od začiatku merania. Je síce pravda, že neviem či je rýchlosť udávaná v úderoch za minútu, v klávesách za sekundu alebo dokonca v zničených klávesniciach za hodinu, ale na predstavu o Vašej rýchlosti písania to predsa len postačuje.

 

usbbikemouse.jpg

 

Tích z Vás, ktorí sa pripravujú na majstrovstvá v strojopise musím dopredu upozorniť, že ich výkony by určite nepotešili ochrancov zvierat a ani vedcov, ktorí robia na zvieratách pokusy. Meranie totiž uskutočňuje Myška na stacionárnom bicykli. Čím rýchlejšie píšete, tým rýchlejšie musí tá malá chuderka šliapať do pedálov. A uznajte sami, pri majstrovskom výkone v strojopise by táto malá športovkyňa musela byť minimálne superman, aby na konci tréningu jednoducho nespadla z bicykla. Veď to by bolo týranie zvierat. A vedcom by sa síce vytrénovaná myš asi hodila, ale pochybujem, že by mali radosť z pokusného zvieraťa, ktoré sa od únavy nevládze ani hýbať.

 

Aby ste predsa len boli o svojej rýchlosti aspoň trochu informovaný, je celý tento zázrak vybavený akýmsi rýchlomerom, o ktorom Vám však nič bližšieho povedať neviem a teda platí veta, ktorú som napísal hneď v úvode. Nemám ani predstavu v akých jednotkách je udávaná rýchlosť a či sa na displeji vôbec rýchlosť zobrazuje.

 

No nekúpte to za 30 EUR!

 

Zdroj : Everything USBPeter Dávidik

príbuzné články


diskusia (0)Dátum predmet meno


najčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist