Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Hardware

späť
10.4.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

Xbox s klávesnicou.
Ak ste hrdým vlastníkom hernej konzoly Xbox 360 od Microsoftu a budete chcieť naplno využívať nové vlastnosti, ktoré tejto konzole pribudnú 7. mája tohto roku, pripravte si dosiaľ presne neurčené množstvo peňazí a kúpte si ...

 

xboxkey01.jpg

 

... klávesnicu.

 

Od 7. mája budú vlastníci Xbox 360 môcť využívať služby ako je Windows Live Messenger. Ľudia z Vášho zoznamu budú okrem Vášho online statusu vidieť dokonca aj informáciu o tom, akú hru práve hráte. Je trošku otázne, koľko gamerov bude chcieť chatovať počas hry, ale je pravda, že na nás všetkých začínajú byť kladené čoraz väčšie nároky tak prečo nebyť trochu multifunkčný, no nie?

 

xboxkey02.jpg

 

Klávesnica nebude samostatným zariadením, ale bude sa pripájať do audio / data konektoru umiestneného na spodnej strane ovládača. Zdá sa však, že s použitím tohto malého hárderového „plug-inu" prídete o výhody svojich ďalších periférii, pretože klávesnica, aj keď má na svojej spodnej strane ďalší konektor, nebude priechodzia pre všetky signály. Preto sa výrobca rozhodol, že klávesnicu bude dodávať v balení spolu s vlastným headsetom.

 

xbox360controller.png

 

Klávesnica bude podsvietená, čo by malo uľahčiť chatovanie aj počas zhoršených svetelných podmienok, čo ocenia najmä tí mladší, ktorí musia po určitej hodine chatovať len skrytí pod perinou. Nemali by však zabudnúť na to, že k Xboxu potrebujú aj televízor a ten ich predsa len prezradí.

 

xboxkey03.jpg

 

Ako som v úvode naznačil, cena nieje známa, je len čiastočne známy termín uvedenia na trh. Ak ho chcete vedieť presne, tak to bude presne ... toto leto. Nič bližšie Vám zatiaľ neviem povedať.

 

Zdroj : Engadget


Peter Dávidik

príbuzné články


diskusia (0)Dátum predmet meno


najčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist