Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Hardware

späť
28.2.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

Fototlačiarne SONY FP70 a FP90
fp90printer.jpg
V priebehu Marca 2007 plánuje spoločnosť Sony predviesť na svetovom trhu dva nové modely prenosných fototlačiarní s označením FP70 a FP90. Obidve tlačiarne sa vyznačujú rýchlosťou tlače, jednoduchým užívateľským rozhraním a tiež množstvom funkcií.

 

 

Tlačiarne fotografií Sony FP70 a FP90 sú veľmi elegantne dizajnovo prepracované a vďaka svojim malým rozmerom sa vyznačujú vysokou mobilitou. Základný rozdiel medzi modelmi FP70 a FP90 je iba v použitom zobrazovacom displeji, ktorý slúži na jednoduchý výber tlačených fotografií alebo vykonanie prípadných zmien.

fp70printer.jpg

FP70 má použitý 2,5" LCD displej, ktorý je zabudovaný priamo na vrchnej strane zariadenia a v prípade potreby je ho možné uhlovo nastavovať. FP90 má oproti FP70 použitý 3,6" LCD displej, ktorý je rivnako umiestnený na vrchnej strane zariadenia. Okrem veľkosti displeja sa tieto modely líšia v rozložení ovládacích prvkov.

 

A čo táto séria fototlačiarní v skutočnosti ponúka svojmu užívateľovi? Ako som už spomínal tak drobné úpravy tlačených fotografií sa dajú uskutočňovať priamo na tlačiarni pomocou displeja. Jedná sa o úpravy ako: zvýšenie ostrosti obrázka, zvýšenie jasu alebo kontrastu. Kompatibilné zariadenia pre tlačiarne FP70 a FP90 sú digitálne fotoaparáty Cyber-Shot a Alpha D - SLR. Okrem týchto fotoaparátov je pripojenie možné ku všetkým zariadeniam podporujúcim technológiu Pict - Bridge.

 

Zaujímavou funkciou tlačiarní FP70 a FP90 je možnosť laminovania vytlačených fotografií do priesvitných fólií. Laminovanie je výhodné z dôvodu ochrany fotiek před vlhkosťou a poškodením okolitými podmienkami.

 

FP70 a FP90 by mali byť na svetovom trhu dostupné už v Marci 2007 a ich predpokladaná cena by sa mala pohybovať okolo $199 za FP90 a $149 za model FP70.

 

 

Zdroj: SONY


Martin Valúch

príbuzné články


diskusia (0)Dátum predmet meno


najčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist