Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Hardware

späť
12.2.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

G-Note 7100 – zapisujte čokoľvek a kdekoľvek
g-note-7100-1.jpgAk aj Vy patríte k ľuďom, pre ktorých je používanie počítača každodennou realitou a predsa máte problémy robiť si poznámky za pomoci tohto elektronického zázraku, aj pre Vás spoločnosti ponúkajú rôzne zariadenia, ktoré by Vám mohli uľahčiť život. Ich využiteľnosť je mnohokrát veľmi diskutabilná, no hoci som ho dodnes nemal možnosť vyskúšať, musím priznať, že ma zaujal výrobok spoločnosti Genius s označením G-Note 7100.

 

G-Note 7100 je tablet, ktorý sa dodáva s dvomi perami (červeným a čiernym), čo však nieje nijako výnimočné. To, čím ma tento tablet zaujal je, že ho možno jednak použiť v tzv. off-line režime (bez pripojeného PC) a to, že ho možno použiť v kombinácii s obyčajným papierom.

 

g-note-7100-0.jpg

 

G-Note 7100 disponuje 32MB pamäte, čo podľa údajov výrobcu stačí na uchovanie približne 100 strán záznamu. Na obchodnej schôdzke, prednáške alebo na schôdzi sa teda môže stať neoceniteľným pomocníkom, ktorý Vám umožní pracovať s tým, čo používate už od základnej školy, teda papierom a perom a pritom poznámky digitalizovať bez toho, aby ste ich museli dodatočne skenovať.

 

Prepojenie s PC je zabezpečené dnes najbežnejším spôsobom - USB portom. Žiaden stolový počítač ani notebook by teda nemal mať problém s tým, ak by ste si G-Note 7100 chceli zadovážiť.

 

g-note-7100-2.jpg

 

Veľkou nevýhodou rôznych tabletov je hlavne ich veľkosť, ktorá je v mene lepšej prenosnosti udržovaná na čo najmenších hodnotách. G-Note 7100 má rozmery, ktoré sú porovnateľné so štandardným formátom A4. 231 x 332 mm je postačujúci priestor na zaznamenanie prakticky čohokoľvek.

 

V obchodnom balení nájdete okrem samotného tabletu aj už spomínané perá s červenou a čiernou farbou, tri náhradné náplne, štyri batérie typu AAA, ktorím si napája tablet, dve gombíkové batérie na napájanie pier, kožené (?) púzdro, USB kábel a CD s elektronickým manuálom.

 

Cena na Slovensku by sa mala pohybovať okolo 3.200,- Sk bez DPH.

 

 

Zdroj : Genius


Peter Dávidik

príbuzné články


diskusia (0)Dátum predmet meno


najčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist