Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Hardware

späť
10.1.2007  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

Externá grafika od ASUSu – šanca pre notebooky
      Aj keď notebook je primárne určený na prácu, určite Vás už napadlo : „Keď ho už mám, prečo by som sa na ňom nemohol zahrať". A potom príde sklamanie. Keďže platí predchádzajúca veta o práci, okamžite zistíte, že Váš prenosný miláčik jednoducho nie je dostatočne výkonný na to, aby ste si čo i len spustili niektorú z najnovších hier. Hlavným problémom v týchto prípadoch nebýva výkon procesora, alebo veľkosť pamäte, ale najmä výkon integrovaných grafických kariet. Spoločnosť ASUS preto vyvinula zariadenie, ktoré nazvala ASUS XG Station.

 

     XG Station je prvá „dokovacia" stanica na svete, ktorá sa k notebooku pripája pomocou štandardného Express Card slotu a môžte ju osadiť niektorou z PCI Express kariet. Laboratórne experimenty s notebookom s i945GM čipsetom pripojenom k XG Station, ktorá bola osadená grafikou ASUS EN7900GS, podľa výrobcu ukázali až 9-násobne rýchlejšiu akceleráciu.

 

xgconnected.gif

 

     Je samozrejmé, že XG Station je napájaná z externého zdroja. Neviem si ani predstaviť, aké batérie by notebook potreboval, aby dokázal energiou zásobovať dnešné grafické karty.

 

xg-1.jpg

 

     Veľký grafický displej, ktorým je SG Station osadená, je určený na zobrazovanie kritických informácii ako sú napríklad :

  • nastavenie hlasitosti
  • rýchlosť hodín GPU
  • teplota GPU
  • aktuálne FPS (Frames Per Second - počet obrázkov za sekundu)
  • počet otáčok chladiča GPU

 

     Dostupnosť XG Station je uvádzaná na začiatok tohoto roku, takže užívatelia notebookov sa majú na čo tešiť. V balení sa bude nachádzať XG Station, grafická karta ASUS EN7900GS a doplnky potrebné na prepojenie. Cenu sa nám zatiaľ nepodarilo zistiť.

 

Zdroj : ASUS


Peter Dávidik

príbuzné články


diskusia (3)Dátum predmet meno
11.09.2012 21:19 Grafika

06.07.2009 10:28 otazka Petho
06.07.2009 18:18  RE: otazka Peter Dávidiknajčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist