Skoč na obsah Skoč na menu

reklamafacebook
login

 
ešte nemám konto
registrácia

odber noviniek

možnosti

reklama


 

kategória: Index » Telekom

späť
30.11.2009  diskusia  poslať odkaz na tento článok emailom  vytlačiť 

Európsky parlament schválil nový telekomunikačný balík.
paragraph2-1.jpgDočkali sme sa! Aj takto by sa dala opísať správa z Európskeho parlamentu, kde schválili reformu telekomunikačného zákona. Medzi najväčšie zmeny, ktoré postrehneme patrí zmena dĺžky viazanosti.

 

Čo to znamená pre nás - radových občanov?

 

Veľmi veľa, pretože ako sme zvyknutí už nejaký ten rôčik, čo začal na Slovenskom trhu pôsobiť prvý mobilný operátor Globtel, pri podpise zmluvy na nový paušál sme sa museli upísať na 2 roky používania a prípadné odstúpenie od zmluvy nás vyšlo pomerne draho. Týchto pravidiel sa samozrejme chytil aj Eurotel, či ich nasledovníci, a situácia sa v priebehu vyše desiatich rokov nezmenila. Ale tomu je koniec. Európsky parlament sa dohodol na tom, že povinná viazanosť sa zníži na 1rok. Ako hlavý dôvod tohoto rozhodnutia uvádzajú posilnenie konkurencieschopnosti. Ďalšou dôležitou zmenou je aj to že zmena operátora s prenosom čísla bude môcť trvať len jediný deň, pričom teraz by to malo byť do 5 pracovných dní, no z osobnej skúsenosti viem, že pôvodnému operátorovi sa do toho veľmi nechce, takže prenos trvá niekedy aj viac. Dodám už len, že nový "telekomunikačný balíček" vstúpi do platnosti za 18 mesiacov.

 

Poznámka autora:

Aj keď táto správa poteší nejedného z nás, treba sa zamyslieť nad jej dôsledkami. To že sa viazanosť skráti na polovicu je veľmi pekné, no takmer s istotou sa dá povedať, že porastú aj ceny telefónov, ktoré nám budú operátori ponúkať, pretože v období viazanosti splácame operátorovi aj telefón.
Ďalší, menej pravdepodobný variant je, že operátori dostanú rozum a začnú si nás (ich zákazníkov) vážiť tak, ako je to zvykom smerom na západ, kde nieje problém za cenu paušálov porovnateľnú s našimi mať stovky minút, SMS správ, či lacný mobilný internet a k tomu všetkému kvalitný telefón zdarma. 

 

Čo si o tom myslíte vy?


Mato XAPOH Rachela


diskusia (3)Dátum predmet meno
30.11.2009 09:26 h
01.12.2009 13:32  RE: h xapoh
30.11.2009 10:01  RE: hnajčítanejšie

© Hardware.sk | ISSN 1337-6527 | info@hardware.sk 
Valid XHTML 1.0 Transitional  | novinky | Valid XHTML 1.0 Transitional
NAJ.sk toplist